четверг, 3 июля 2014 г.

Троянди  Шевченкової  любові


26 червня у  Куманівецькій сільській бібліотеці спільно із сільським Будинком культури було проведено літературну годину «Троянди  Шевченкової  любові» до 200 – річчя  від дня народження Т.Г.Шевченка.
«Є у нашій українській літературі імені, що увібрали в себе живу душу народу, стали часткою його життя. Таким ім’ям для нас, українців, стало ім’я Тараса Григоровича Шевченка, чия поезія от уже понад сто років викликає в людях почуття гордості і захоплення красою, своєю силою і народною мудрістю. …» - такими словами розпочала зустріч бібліотека Т. Кухар.
Ведучі вечора, учасники гуртка  художнього читання -  Ю. Колодій та    А. Карпінська розповіли присутнім про вісім прекрасних троянд любові, які були у житті Шевченка, та нажаль, усі вони зів’яли, так   і не подарувавши поетові великого щастя. 
Розповідаючи про перше сильне почуття Тараса його дитяче кохання до сусідської дівчини Оксани Коваленко – юної Біатріче. Учасниками колективу художнього читання  представлено інсценізацію уривка з твору «Тарасові шляхи» Оксани Іваненко.
         Т.  Семенчук  прочитала вірші Т.Шевченка  «Немає гірше як в неволі», «Якби зустрілися ми знову», які поет присвятив   Ганні Закревській, до якої відчував велике кохання.       Вірш «Ликері» присвячений служниці, яка покорила душу поета  – Ликері Полусмак, прочитала Т. Околодько  .  
Минуло 200 років від народження Т.Г.Шевченка – славного сина українського народу, але сьогодні, як живий, говорить він із своїми нащадками. Його слово живе між нами, гнівне і ніжне, полум’яне і міцне. Такими словами  завершив  зустріч директор сільського Будинку культури -  В.Кухар.

      
Комментариев нет:

Отправка комментария